Sady nádobí

Nechcete trávit příliš mnoho času výběrem hrnců, kastrolů a rendlíků? Chcete jen přijít do obchodu, popadnout bednu s nádobím a zase jít? Pak přesně pro vás jsou určeny sady nádobí, ve kterých najdete vše pěkně připravené. Nestane se tak, že by vám zrovna ten nejdůležitější kousek chyběl, a navíc nákupem celé sady ušetříte.

Jakou sadu hrnců vybrat?

Jednotlivé sady nádobí se mezi sebou svým složením naštěstí příliš neliší. Mívají sice různě bohatý počet kusů, ale obecně většinou obsahují základní kuchyňské nádobí – jeden vysoký hrnec, jeden kastrol či širší hrnec, jeden až dva menší hrnce a rendlík. Většinou jsou všechny hrnce vybaveny pokličkami, takže můžete po vybavení ihned začít vařit.

Obecná rada pro výběr sady hrnců asi neexistuje. Platí tam to samé, co při výběru samotných hrnců a rendlíků – tedy co nejčastěji vaříte, jaký materiál preferujete a samozřejmě jaký je váš rozpočet. Pokud je napjatý, vezmete za vděk jednoduchou sadu z nerezu, pokud vaříte často a můžete si to dovolit, existují nepřeberné sady luxusního nádobí.